Ar pavasarīgiem sveicieniem un jaukām ziņām

Ar pavasarīgiem sveicieniem un jaukām ziņām vēlos Jūs visus iepriecināt!

 

 1. Ar š.g. aprīļa mēnesi TDA Dzirkstelīte kļūst par Rīgas pašvaldības kolektīvu un pamatojoties uz Rīgas pašvaldības lēmumu studija Dzirkstis turpmāk kļūst par TDA Dzirkstelīte vidusskolas grupu.

Tas nozīmē:

 • Turpmāk bērniem deju nodarbības būs bez maksas, arī pirmskolas grupām;
 • Kad epidemioloģiskā situācija valstī atļaus amatiermākslas kolektīvu klātienes nodarbības, mēģinājumi notiks Pumpura 11.pamatskolas telpās Maskavas ielā 178 (bijusī Rīgas Lastādijas pamatskolas ēka) un deju nodarbības notiks aktu zālē 170 m2 un sporta zālē 150 m2.

Sabiedriskais transports:

7 tramvajs Ausekļa iela – Ķengarags līdz Lubānas ielai (ik pēc 10 min.)

15 trolejbuss Latvijas Universitāte – Ķengarags līdz Rēznas ielai (ik pēc 5 min.)

18 autobuss Abrenes iela – Dārziņi līdz Rēznas ielai (ik pēc 40 min.)

316 ekspresbuss Centrs – Ķengarags līdz Rēznas ielai (ik pēc 10 min.)

Vecākiem  bezmaksas stāvvietas automašīnām  pie skolas un uz Maskavas ielas.

 • Turpat Pumpura 11.pamatskolas pagrabā atradīsies arī TDA Dzirkstelīte kostīmu noliktava;
 • Turpmāk piedaloties Deju svētkos varēsim pretendēt arī uz Rīgas pašvaldības kostīmu atjaunošanai un iegādei paredzētajām naudām.
 • Turpmāk, sākot ar 2022.gadu, vienreiz gadā un uz kolektīva apaļajām jubilejām TDA Dzirkstelīte būs iespēja rīkot bezmaksas koncertu kādā no Rīgas pašvaldībai piederošajām koncertzālēm.

 

 1. Sākot ar š.g. 6.aprīli TDA Dzirkstelīte notiks attālināti mēģinājumi  tiešsaistē ZOOM platformā vienreiz nedeļā, jo piedalīsimies XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” radošās darba grupas veidotā iecerē – lielkoncerta fināla “Svinēt Sauli” video klipa radīšanā un veidošanā!
 • Otrdienās

17.00  –  IV grupa (3.-4.klase B)

18.00  – IV grupa (5.-6.klase B)

 • Ceturtdienās

17.00  –  V grupa (7.-9.klase)

18.00  –  VI grupa (10.-12.klase)

Join Zoom Meeting

https://us02web.zoom.us/j/5087028302?pwd=TUZEcEUxQ2xhWE4wUGpIb1VvZXYyUT09

Meeting ID: 508 702 8302

 

Lai varētu piedalīties jāaizpilda, jāparaksta un jāatsūta man uz epastu janismar3@inbox.lv   vecāku/ likumisko pārstāvju apliecinājumu par personām līdz 18 gadu vecumam vai pašrocīgi parakstītu apliecinājumu no 18 gadu vecuma aizpilda par katru dalībnieku, kurš tiek iekļauts video klipā ( apliecinājumu paraugus atradīsiet vēstules pielikumā) . Video klipā tiks ievietoti tikai to kolektīvu video, no kuriem tiks saņemti šie apliecinājumi.

VIDEO PROJEKTS – LIELKONCERTA FINĀLS SVINĒT SAULI

MĒRĶIS – izveidot vienotu lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” fināla video klipu “Svinēt Sauli”, kurā ietvertu visus skolu jaunatnes deju kolektīvus, kuri turpina gatavoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

IECERES APRAKSTS

Video klips tiek veidots, atspoguļojot šī laika realitāti – attālināto mācību procesu, nodarbības ZOOM platformā, dejošanu vienatnē, ar distanci, tajā pašā laikā uzsverot, ka Dziesmu un Deju svētku tradīcija, mīlestība pret deju un gatavība pat šajos laikos dejot, radīt un būt kopā, ir stiprāka par visu.

Video klipa veidotāju iecere ir izveidot horeogrāfiju, kas apgūstama attālinātajā mācību procesā, dejojama individuāli un distancēti. Viss nofilmētais tiks savienots video pēcapstrādē, lai visi atkal varētu būt kopā. Video klipa kopējais garums ir 6 minūtes, bet katrai vecuma un klašu grupai horeogrāfiskais materiāls paredzēts līdz vienai minūtei garš.

Video klipā plānots parādīt gan horeogrāfu un deju skolotāju darbu attālinātajā mēģinājumu procesā (treniņtērpos), gan lielkoncerta etnogrāfisko orķestri mēģinājumu un koncerta apstākļos, gan dejotājus tautas tērpos, izdejojot “Svinēt Sauli” brīva dabā (atbilstoši filmēšanas laikā valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem ierobežojumiem).

 

 1. Par gatavošanos XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, mēģināšu konstruktīvi apkopot informāciju, ko saņēmu! Tā nav apstiprināta, jo viss atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas!
 • XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norise- 02.07.-30.10. /2021/
 • Piedalīšanās brīvprātīga, skates nav, video nav jāiesūta, katras pilsētas/novada virsvadītājs atbildīgs par kolektīviem , kurus virzīs dalībai.
 • Norises laiks katram kolektīvam / pasākumam- 1 diena
 • Kolektīvs izvēlas vismaz 2 dejas no savas grupas obligātā repertuāra, ko dejos. Var dejot arī visas sava vecumposma dejas.
 • Deju koncertu norise- 2.,3.,4. augusts, Mežaparka aleja no ZOO līdz lielajai estrādei. Katrs kolektīvs dejo savā laukumā (10×10), atrodas savā “burbulī”, deju dejo skatuviskajā variantā. TV ieraksts.
 • Dalībnieki- 20+2, skatītāju nav.

 

 1. Gatavosimies Latvijas bērnu deju kolektīvu koncertu ciklam „AR SIRDI DEJĀ UN SVĒTKOS” atceroties un godinot 42 Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsvadītājus no I līdz XI deju svētkiem, kurš pārcelts uz 2021.gada 19. un 20.novembri VEF kultūras pilī.
 • ROTAĻNIEKI Dejo TDA Dzirkstelīte  IV grupa 3.-4.klase un 5.-6.klase
 • JAUTRAIS PĀRIS dejo TDA Dzirkstelīte IV un V grupa 3.-4.klase, 5.-6.klase un 7.-9.klase
 • SVĒTKU DEJA Dejo TDA Dzirkstelīte V grupa 7.-9.klase
 • VĀVERU POLKA dejo TDA Dzirkstelīte VI grupa 10.-12.klase
 • DANSKU CIEMA DANCIS dejo TDA Dzirkstelīte VI grupa 10.-12.klase
 • ES SAVAI MĀMIŅAI, KĀ SIRSNIŅA AZOTĒ dejo TDA Dzirkstelīte pirmskolas grupa

 

 1. Sāksim gatavoties arī TDA Dzirkstelīte 60 gadu jubilejas koncertam 2022.gadā.

 

 1. Gatavosimies XV Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem Minesotā, ASV. Brauciena ilgums 24.06.-08.07.2022.

No 2022. gada 30. jūnija – 3. Jūlijam XV Vispārējie dziesmu un deju svētki ASV norisēs Minesotas galvaspilsētā St. Paulā, Misisipi upes krastā. No trešdienas līdz pirmdienai St. Paulu iedzīvinās Dziesmu un deju svētku koncerti un pasākumi – tai skaitā deju un mūzikas koncerti, teātŗu izrādes, folkloras programma un rakstnieku cēliens. Satiksimies ar sen neredzētajiem draugiem un iepazīsimies ar jauniem. To visu – baudot skaistos Misisipi upes skatus!

Mīļie vecāki mums ir radusies fantastiska iespēja tāpat kā pārējiem Rīgas bērnu deju kolektīviem bez maksas kolektīvā aicināt jaunus dalībniekus un aicināt atgriezties atpakaļ arī bijušos dejotājus, lai visiem mums stipra veselība, dejotgriba un izdošanās!